Początek 2014 roku dla BTC

Końcówka roku 2013 okazała się prawdziwym przełomem, gdy chodzi o kryptowaluty. Zaczęły one zyskiwać zwolenników na całym świecie. Wyrażało się to przede wszystkim w rosnącej gwałtowanie od listopada minionego roku cenie Bitcoina, który był pierwszą kryptowalutą. Z czasem ten gwałtowany wzrost sprawił, że zaczęło pojawiać się coraz więcej nowych kryptowalut. Ich twórcy liczą na to, że tak jak BTC zaczną odnosić na rynku finansowym duże sukcesu. Jednocześnie jednak analitycy zastanwiają się nad tym jak długo tendencja wzrostowa w zakresie BTC będzie się utrzymywać.

Warto więc powiedzieć nieco więcej na temat kondycji pierwszej kryptowaluty w pierwszych dwóch miesiącach nowego 2014 roku. Na koniec minionego roku waluta zaczęła osiągać prawdziwe maksimum swoich możliwości. Pojawiały się kursy na poziomie około 1200 Dolarów za 1 BTC co było wodą na młyn dla waluty, którą zaczęło interesować się coraz więcej osób. Bitcoin zakończył rok na poziomie około 700 Dolarów za 1 BTC co było ceną średnią jak na tamten okres, gdy miewaliśmy duże spadki i wzrosty na rynku tej kryptowaluty.

Początek roku miał przynieść względną stabilizację na rynku. Tak jednak nie było pierwsze dwa tygodnie stycznia to wzrost waluty. Na początku roku zaczęło na nowo inwestować w nią wiele osób. Co doprowadziło do kursu na poziomie nawet około 930 Dolarów za BTC w okolicach 8 stycznia. Była to jednak najwyższa cena za BTC w nowym roku. Do dnia dzisiejszego już ten poziom się nie pojawił. Kolejne 20 dni od tego najwyższego poziomu były czasem względnej stabilizacji z zauważalnymi, wyraźnymi spadkami, które doprowadziły kurs do poziomu około 800 Dolarów za 1BTC na koniec pierwszego miesiąca nowego roku.

bitcoin wykres kurs

 

Zdawało się, że luty będzie czasem stabilizacji dla BTC. Pierwsze dni miesiąca przyniosły potwierdzenie przypuszczeń analityków i utrzymanie kursu na poziomie w graniach 800 Dolarów za 1BTC. Względny spokój skończył się tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. W dniu ich otwarcia kurs gwałtowanie znalazł się na poziomie 700 Dolarów. Był to więc nagły i znaczący spadek. Nie oznaczał jednak chwilowego załamania. Kolejne dni przynosiły następne spadki, które przeplatane były delikatnymi wzrostami. Wzrosty te były jednak na tyle słabe, że w ostatecznym rozrachunku waluta stale traciła. Wszystko to doprowadziło po dwóch tygodniach kurs do poziomu 566 Dolarów za 1BTC 22 Lutego. Następnie mieliśmy chwilowy wzrost i kolejne spadki do najniższego w bieżącym roku poziomu 528 Dolarów za 1 BTC. Był to więc wynik o 700 Dolarów mniejszy niż 2 miesiące wcześniej, gdy waluta rosła w siłę. Ostatecznie luty został zamknięty z kursem na poziomie 585 Dolarów za 1 BTC.

Widać wyraźnie, że w przypadku BTC nie ma szans na względną stabilizację. Rynek jest jeszcze słabo ugruntowany i co rusz pojawiają się na nim niespodziewane zdarzenia. W ciągu 2 miesięcy nowego roku kurs falował w granicach 300 Dolarów co jest kwotą bardzo dużą, która pokazuje, że inwestycja w BTC niesie ze sobą duże ryzyko. Początek marca zapowiada kolejne wzrosty. Pierwsze dni to kolejny skok do poziomu około 670 Dolarów.

Czy będzie to zapowiedź stabilizacji, czy wręcz przeciwnie: kolejnych skoków BTC??? To okaże się już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *