Binance, Bitfinex oraz Bittrex tymczasowo wstrzymały rejestrację nowych użytkowników

Zagraniczne giełdy kryptowalut takie jak Bitfinex, Binance oraz Bittrex tymczasowo zablokowały możliwość rejestracji dla nowych użytkowników. Jest to spowodowane ogromnym przeciążeniem infrastruktury serwerowej na skutek wzrastającego w gigantycznym tempie popytu na cyfrową walutę Bitcoin. Tak ogromny napływ użytkowników nie może dziwić, skoro ceny krypto waluty w ciągu ostatnich 4 lat wzrosły kilkunastokrotnie! Rekordową liczę rejestracji wirtualne serwisy walutowe zanotowały w ostatnim miesiącu 2017 roku. W przypadku giełdy Binance było to aż około 250 tys. nowych rejestracji w ciągu każdej doby.

Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Aby możliwe było zachowanie użyteczności infrastruktury, każda z giełd krypto walut stoi przed koniecznością dostosowania systemu do tak dużego obciążenia. Do czasu wprowadzenia aktualizacji, jedynym rozwiązaniem jest wstrzymanie rejestracji. Ma to zapewnić bezproblemową obsługę dotychczasowych użytkowników – zwłaszcza partnerów biznesowych. Potwierdza to komunikat wydany przez Bitfinex, w którym możemy przeczytać:

Bitfinex koncentruje się przede wszystkim na obsłudze profesjonalnych użytkowników biznesowych. Powodem, dla którego postanowiliśmy tymczasowo wstrzymać rejestrację jest to, że nie możemy obniżyć dotychczasowej jakości obsługi na skutek obciążenia systemu kontami osób prywatnych.”

Giełda Bittrex wyznaczyła już termin wznowienia możliwości zakładania nowych kont na 15 stycznia 2018 roku. Zarejestrować będą mogły się jedynie te osoby, które otrzymają zaproszenie od dotychczasowych użytkowników. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem oprogramowania, które to umożliwi.
—–

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *